5. 12. 2006 - 20:00 - ČT2 - Pravdě podobný příběh Vladimíra Hučína

Autor: Svobodný občan <svobodny@sv.cz>, TĂ©ma: Protiprávnosti a nechutnosti v ČR, Zdroj: PUP BIS ČTK, Vydáno dne: 05. 12. 2006

Bezradnost české postkomunistické společnosti - pozadí příběhu justičního pronásledování - aktivní kladeči polínek na ohýnek nenávisti, tajemní osnovatelé spiknutí, hasiči požáru, občanští aktivisté - pasivně přihlížející šokovaní občané a poslanci - kontrolu BIS jen předstírají a vlastní odpovědnost jim téměř nedochází - chápete někdo tato slova? Já tedy ne, nechápu famtazii autora z veřejnoprávní ČT :-(

Pravdě podobný příběh Vladimíra Hučína 5. 12. 2006 - 20:00 - ČT2 - Pravdě podobný příběh Vladimíra Hučína

Dokument ukazuje bezradnost české postkomunistické společnosti na pozadí příběhu justičního pronásledování Vladimíra Hučína, bývalého bojovníka proti komunistickému režimu a téměř deset let nejlépe hodnoceného důstojníka Bezpečnostní a informační služby (BIS). Před kameru předstoupili ti, kteří se okolo jeho pronásledování pohybovali - jako aktivní kladeči polínek na ohýnek nenávisti, tajemní osnovatelé spiknutí, hasiči požáru, občanští aktivisté, nebo jen pasivně přihlížející šokovaní občané a poslanci, kteří kontrolu tajné služby svojí účastí v komisi pro kontrolu BIS jen předstírají a vlastní odpovědnost jim téměř nedochází. Představitelé BIS nevyužili nabídku se v dokumentu vyjádřit, stejně jako František Bublan, bývalý důstojník BIS a nedávný ministr vnitra vlád Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka. Osudy respondentů režiséra přivedly do různých prostředí od intimity individuálních rozhovorů až po interiéry soudních chodeb a jednacích sálů, exteriérů ulic i vládních budov, na místa politických shromáždění, do muzea i na jednání parlamentu. Zpívá písničkář Pepa Nos a Ali Weissová. Dokument byl natáčen od roku 2002 do července 2006.

Tak tuto slátaninu uveřejnila vařejnoprávní televize placená z daní poplatníků! Kdo to napsal, spadl nejspíš z Marsu Paroubka a je jeho agent. Dokument natočený panem Martinem Vadasem, o kterém mimochodem zcela nepochopitelně není u ČT2 nikde ani pípnutí, neukazuje vůbec žádnou bezradnost! Pokud autor výše uvedeného článku viděl tento dokument, o čemž s úspěchem pochybuji a pak-li i po té je schopen napsat tak neuvěřitelný blábol a nesmysl o jekési bezradnosti a o jakémsi pozadí justičního pronásledování, pak nepochybně jeho místo je u MUDr. Chocholouška.

Další přímo úděsná hovadina, dokonale fascinující: "aktivní kladeči polínek na ohýnek nenávisti, tajemní osnovatelé spiknutí, hasiči požáru, občanští aktivisté ...", no, na to fakt už nenacházím slov. Snad jen že to je výplod chorého mozku.

Když zhodnotím tato slova, přidám události za poslední dva měsíce s cenzurou, kdy ředitel ČT, mluvčí ČT , redaktorka Jelínková,  Etický panel,  Nikolaj Savický,  Rada ČT Dvořák, Uhl a spol., se písemně i obrazem vyjadřují tak, že jsem nemohl úžasem a zhnusením popadnout dech, pak je o veřejnoprávní televizi postaráno opravdu dokonale a zápach starých pořádků z období před 1989 je víc než zřetelný :-(  Tudy opravdu cesta nevede !!!