Vyměňte politiky !!!

Autor: BazMyslik <bazmyslik@napismi.cz>, TĂ©ma: Aktuálně došlo poštou, Zdroj: PUP ČTK BIS, Vydáno dne: 25. 05. 2010

V ČR je cca 8,3 milionu registrovaných voličů, z toho 5,3 milionu přišlo volit ve volbách do sněmovny v roce 2006. Na vítězství ve volbách stačilo 1,9 milionu hlasů. Kdyby k volbám přišli i ostatní registrovaní voliči, tak vše mohlo dopadnout jinak. Málo lidí si ale uvědomuje, že 5% hranice pro vstup do sněmovny představuje pouze 270 000 hlasů!!!

To znamená, že pouhých 10 % lidí, kteří nepřišli k volbám, mohlo mít v parlamentu “svou” stranu.Návod jak na to

Ptáte se jak to provést? Je to velmi jednoduché - mnohem snazší než v roce 1989, kdy jsme museli do ulic a nevěděli jsme, jestli nás policajti nezmlátí. Zde je návod:

  1. Jestli jste nevolili, pojďte volit. Pokud jste dříve volili stranu, která ztratila vaši důvěru, volte stranu jinou.
  2. Nebojte se volit malé strany. Lidí, kteří jsou stejně otrávení a znechucení jako vy, je mnoho. Projděte si na našich stránkách korupční kauzy, to může být dobrým vodítkem pro vaše rozhodnutí.
  3. Nenechte se zmanipulovat, nemusíte volit jen velké strany. Síla Internetu je v tom, že spojuje. A může z osamělých jednotlivců udělat akceschopnou sílu.
  4. Musí nás být dost, ale nemusí nás být až tak moc. Např. ODS nebo ČSSD stačilo k získání významného vlivu pouze 1,8 milionu hlasů. Kdyby 3 miliony lidí, kteří nevolili, vybrali jinou stranu, tak by si ty "vlivné" ani neškrtly. Více si přečtěte na stránce “Co možná nevíte”.
  5. Přijďte k volbám 28. nebo 29. května 2010 a dejte hlas straně, která má vaši důvěru. Pouhých 270 000 hlasů protlačí do sněmovny novou stranu !!!

... a to je všechno, takhle jednoduché to je. Pokud se vám tato myšlenka líbí, hlasujte na úvodní stránce a řekněte o ní všem svým přátelům a známým.