Kdo byl na radnici placen za práci pro životní prostředí

Autor: BazMyslik <bazmyslik@napismi.cz>, TĂ©ma: Z pera dopisovatelů, Zdroj: PUP BiS ČTK, Vydáno dne: 06. 08. 2010

Článek starosty Lipovského (ODS) v posledním čísle Novin Prahy 10 je bizarní ukázkou věcné diskuse a přináší kolekci různých lživých osočení a útoků. Jeho lži v porovnání s vyjádřením bývalého radního pro životní prostředí Rognerem je řadí mezi další darebáky, gaunery, zločince a podvodníky z ODS.

Tato pojmenování nejsou urážkou jak rozhodly soudy České republiky v kauzách Hučín a Šinágl, protože je soudy považují za méně závažné a není jim v běžném životě přisuzován význam! Význam si tedy přisuďte každý sám!Tento způsob léta a diskuse...

Článek pana starosty Lipovského, který byl otištěn v posledním čísle Novin Prahy 10 pod názvem „Kdo byl na radnici placen za práci pro životní prostředí“ je bizarní ukázkou věcné diskuse. Místo toho, aby např. odpovídal na věcné připomínky občanů k práci radnice, přináší kolekci různých osočení a útoků.

Nechce se mi ani odpovídat na všechny jeho výpady o tom, jak jsem byl neschopný a na radnici nic neudělal. Výčet toho, co se mi podařilo uskutečnit, jsem koneckonců přidal ke své tiskové zprávě, kde jsem vysvětloval svoji rezignaci kvůli parku Strašnická. Vše si můžete přečíst v  článku „Radní Rogner odstupuje kvůli výstavbě v parku v Praze 10“ na webu http://praha10.zeleni.cz. Škoda jen, že mi pan starosta svoje výhrady, které zmiňuje ve svém článku, nesdělil už dříve, tedy během těch tří let, co jsem byl v radě.

Nebudu se tedy do pana starosty navážet, jako to dělá on.

Jednu věc si ale opravdu nemohu odpustit – mlžení kolem projektu v parku Strašnická. Pan starosta a vedení radnice moc dobře ví, jak to všechno bylo. Dobře ví, že jsem se o tuto lokalitu zajímal už dříve a že jsem tam prosadil, a nebylo to snadné, i lavičky od Dopravního podniku, a že jsem se ptal, co s tím pozemkem bude dál a zda ho koupíme. Považoval jsem toto místo za ideální pro klidovou zónu v parku. O čtyř měsíční přípravě projektu hřišť, restaurace a minigolfu jsem neměl ani tušení. Neprojednával se ani ve výboru pro životní prostředí nebo v komisi územního rozvoje, natož s občany. Odstoupil jsem proto, že jsem už nechtěl být členem vedení radnice, které obchází nejen svého kolegu, ale především obyvatele Prahy 10.

Jak jsem napsal, nebudu odpovídat na všechny věty pana starosty. Toho, co jsem na radnici udělal, co bych rozhodně neopakoval a kde byly možnosti ke zlepšení, jsem si vědom. Plán cyklostezek je na radnici připraven, a mohl jsem ještě část zrealizovat, kdybych kvůli parku neodešel. Určitě jejich výstavbu i např. ochranu před graffiti podle mé koncepce bude realizovat někdo další.

Zelení vždy bránili zachování zeleně, zastávali se lidí, kteří neměli dovolání, když se chtěli bránit proti nesmyslným projektům, a přinesli na radnici „zelená“ témata, která, jak doufáme, se budou dále rozvíjet a bude se naplňovat jejich pravý smysl. Jako např. zapojení veřejnosti do rozhodování, což by neměla být jen marketingová záležitost, ale každodenní náplň práce radnice. Vyhnuli bychom se tak problémům s parkem Strašnická, parkem Ruská, Trojmezím, atd...

Polopravdy pana starosty ve zmíněném článku jemu osobně nemám za zlé. Chápu různé tlaky, přání a ambice různých lidí tři měsíce před volbami, a stejně tak chápu i jeho článek.

A abych ho parafrázoval – vzpomeňte si při komunálních volbách, proti komu se bouří několik občanských sdružení v Praze 10. 

Přeji všem klidný zbytek léta.

Roman Rogner (Strana zelených)