POVOLEBNI TAHANICE

Autor: Eva Clárová <clarova.eva@tiscali.cz>, TĂ©ma: Z pera dopisovatelů, Zdroj: PUP BiS ČTK, Vydáno dne: 12. 11. 2010

Tvorba, úvahy, názory a básně Evy Clarové, učitelky z Tábora.

POVOLEBNI TAHANICE

Nad počínáním v hnízdech Modrých ptáků v některých městech zůstává rozum stát. Jejich počínání budí dojem, že zcela ztratili pud sebezáchovy . Zaslepila je snad tak veliká touha po krmítkách plných těch nejdražších ptačích pochoutek, ať už jsou to městské zakázky, či zasedání v radách různých zařízení ?!

Velice výstižně tento stav vyjádřil žertem Miroslav Kemel slovy, jež vložil do úst premiéra Nečase : Obávám se, že sebedestrukce stranických buněk je jedinou cestou k očistě ODS (MFDNES 29.10.2010).

Jsou totiž v zájmu moci a hlavně ovládání penězovodů, ochotni spojit se s čertem, ďáblem , Marťany i komunisty.

V sousední Plané je jasně vidět, že voliči ocenili svého starostu pana Šimánka, který nad svými občany a jejich blahem bděl a snažil se konat v jejich prospěch, pohodlné a zdravé bydlení seč mu síly stačily, ať už se jednalo o nadměrné zatížení projíždějícími vozidly , či hrozba zavezení pískovny jedovatým bahnem z nedaleké údolní nádrže Jordán, kterou plánským hodlají Táborští zavážet.

Ale i zde platí-cizího neštěstí člověka potěší –v dalších českých městech –včetně našeho hlavního, je stav stejně neutěšený a vládnou ( zatím ) pletichy, dohadování, v lepším případě vyjednávání, kéž by byla ku prospěchu občanů!!!

Eva Clarová , Tábor