Jste pro postavení komunistů mimo zákon?

Autor: Svobodný občan <svobodny@sv.cz>, TĂ©ma: Aktuálně došlo poštou, Zdroj: FB, Vydáno dne: 22. 03. 2016

Mnoha lidem je názor Bartoše nepřijatelný a píší něco ve smyslu, že zakázání by bylo alespoň gesto a podobné pitominy. Ale Bartoš má pravdu. ČR se měla vyrovnat s vlastní minulostí a se všemi členy zločinné KSČ, ale to prosrala. Měla po listopadu 1989 NE zakázat KSČ či KSČM, ale měla všem jejím předlistopadovým členům ZAKÁZAT DOŽIVOTNĚ možnost působit v politice a ve všech veřejných funkcích! Zakázat KSČ a její ideologii nikam by nevedlo a nevede. Prostě se přejmenovali na KSČM a úspěšně obhájí statut demokratické strany. Nezakazovat ideologii nějaké strany, ale znemožnit a zakázat doživotně členům být veřejně aktivní.

20160321-bartos

Jste pro postavení komunistů mimo zákon?

Kdo z řad známých osobností je pro postavení komunistů mimo zákon

Jste pro postavení komunistů mimo zákon?

PhDr. Ivan Bartoš Ph.D.,

expředseda Pirátů

„Jsem zásadně proti. Jakákoliv ideologie je validní do té míry, než se její realizace nezmění v něco ohavného. Je na nás na lidech, abychom tomu zabránili, ale ne na úkor potlačování názorů či svobody slova. Jinak se ptáte na komunisty, nikoliv na KSČM. Odpověděl bych otázkou: “Postavení komunistů mimo zákon? A v které straně myslíte?“ Jedny politické strany by neměly mít právo potlačovat jiné názory, nebo je dokonce zakazovat. Osobně jsem byl i proti zákazu Dělnické strany. Pokud se na problém podíváme z jiného úhlu, je to spíše o občanské lenivosti. Když v Drážďanech pochodují neonacisté, ulice jsou plné lidí a smějí se jim. Když má vystupovat na univerzitě popírač holocaustu, proč to zakazovat. Vystupují tam ekonomové, kde důsledky aplikace jejich teorií stojí také životy. Názor ani jeho projevy, pokud nejsou násilné, nebo k němu přímo nenabádají, by se neměl zakazovat ani trestat. Ať si někdo vytetuje na čelo klidně srp a kladivo, nebo svastiku. Alespoň každý bude vědět, co je zač. Oč míň jsou třeba nebezpečná slova Daniela Landy v rámci jeho Turné vozová hradba kdy do desetitisícového davu vykládá věci typu: “Nechci tady někoho nabádat k násilí, ale je to naše země…“ (ČERVENEC, 2014)

bartos

Ing. arch. Daniela Filipiová, 

senátorka PČR za ODS

„Ano, ale bohužel je už pozdě. Postavit komunisty mimo zákon se mělo udělat hned zkraje devadesátých let. Ministerstvo vnitra (myslím, že ne poprvé) nechalo zpracovat analýzu, zda je toto možné za Topolánkovy vlády. Závěr byl bohužel takový, že KSČ(M) je dnes právoplatnou parlamentní stranou, zvolenou v demokratických volbách. Důvodů, proč to již nejde bylo více, ale ty si již bohužel nepamatuji. Vím, že po sdělení této informace bylo na členech vlády vidět velké zklamání. Toto je věc, kterou Václavu Havlovi vyčítám. On měl tehdy velkou autoritu a jistě by při podání této žádosti na základě čerstvých faktů z doby tzv. reálného socialismu uspěl.“ (BŘEZEN, 2016)

KOT2902db_filipi_3

Mgr. Václav Láska,

senátor PČR za Stranu zelených

„Nejsem. Všechno zakázané je totiž svým způsobem „sexy“. Navíc se zákazy politických stran míjí účinkem. Vzpomeňte na zákaz Vandasových „dělníků“. Jen si založili novou stranu a jedou dál.“ (ČERVENEC, 2014)

1083223_peake-babis-laska-krnacova-bernard-kraus-ondracka-benesova-rychlik

Rudolf Baránek,

první místopředseda Soukromníků 

„Jedním z největších hříchů mé generace je to, že se nám to po 17.11.1989 nepodařilo. Pokud se někdy o tom bude hlasovat, můj hlas je jistý.“ (LISTOPAD, 2015)

image (3)

Ing. Jaromír Štětina,

europoslanec za TOP 09 a STAN

„Ano, protože jsou extremistická strana ohrožující demokracii. Nezřekli se použití násilí k dosažení svých politických cílů.“ (BŘEZEN, 2016)

obrazek

Ing. Jitka Bártová,

zastupitelka města Duchcov

„Zákaz komunistické ideologie se měl, podle mého, razantně řešit hned po roce 1989, dnes mluvit o postavení parlamentní strany mimo zákon je poněkud v souladu se rčením „s křížkem po funuse“. Navíc, jak známe z Duchcova, dnešní komunistická strana skutečně prošla transformací, protože se její členové a sympatizanti neváhají spojit s kýmkoliv, kdo je s nimi ochoten spolupracovat. Ona „pevná jednota názorů a postojů“ už jaksi vymizela. Pokud by došlo k hlasování, zda postavit mimo zákon politická hnutí, která svůj program staví na potlačování odlišných názorů, na násilném prosazování svých zájmů, zvedla bych pro to ruku. Jen přemýšlím, kolik politických stran by to dnes ohrozilo…“ (BŘEZEN, 2016)

bart

Jiří Maria Sieber,

herec, podnikatel a spisovatel

„Ano. Jenže to je asi špatně položená otázka. Co to je postavení mimo zákon? Podle našich zákonů již činnost KSČM je mimo zákon. § 403 Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka (1) Kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.“ (BŘEZEN, 2016)

120459459_fcc067

-spyta-