phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 23. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Aktuálně ze Štrasburku

* OSSVCR píše do Štrasburku

Vydáno dne 02. 01. 2004 (4155 přečtení)

OSSVCR píše do Štrasburku komisaři Alvaro Gil-Roblesi

Váš dopis zn

STRASBOURG COMMITTEE

www.strasbourg-committee.org

V Plzni dne 2.1.2004

Vážený pane komisaři Alvaro Gil-Roblesi,

nejprve mi dovolte, abych vám jménem všech členů našeho občanského sdružení popřál hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2004.

Jsme českou nevládní organizací, jejíž náplní práce je pomáhat všem těm, kteří podali Evropskému soudu pro lidská práva stížnost proti České republice a mají důvodné podezření, že jejich stížnost nebyla řádně projednána v procesu předepsaném Úmluvou a Jednacím řádem Soudu.

Zjistili jsme totiž skutečnosti, které nás opravňují tvrdit to, že někteří úředníci Evropského soudu pro lidská práva poskytují stěžovatelům proti České republice nepravdivé informace, zejména, že výbor soudců rozhodnul o tom, že jejich stížnost je nepřijatelná. Dále jsme zjistili skutečnosti, které nás opravňují tvrdit to, že větší množství stížností proti České republice se ocitlo v archivu Soudu, aniž by je byli předtím projednali a rozhodli o nich soudci Soudu.

Tento stav považujeme za zcela nepřijatelný a nežádoucí, protože je jednou z významných překážek v dalším společenském a politickém vývoji v České republice po roce 1989. Soudci rozhodují nejen příliš pomalu, za což Česká republika musela zaplatit několik satisfakcí, ale hlavně často v rozporu s hmotným právem. Až příliš mnoho soudců soudů všech stupňů neváhá rozhodovat v rozporu se skutečností, v rozporu s listinami a důkazy a v rozporu se zákonem. V odůvodnění svých rozsudků se čeští soudci neštítí ani lží, soudí-li se běžný občan s někým, kdo má nějaký vztah k establishmentu z doby před rokem 1990 i současnému. Soudcovská Unie, profesní organizace soudců, namísto toho, aby hlídala nezávislost soudců, založila exkluzivní klub – Soudcovsko podnikatelský výbor – v němž se soudci scházejí s největšími podnikateli v zemi. Uprostřed Evropy na začátku 3. tisíciletí tak stále ještě neplatí principy, zakotvené v Anglii již roku 1215, „nechť nejsou právo ani spravedlnost nikomu prodány, odepřeny ani zdrženy“. Neprojednávání stížností u Evropského soudu pro lidská práva má proto za následek nedostatečnou či žádnou ochranu lidských práv části obyvatel České republiky.

Chceme však věřit tomu, že ochraňovat a podporovat lidská práva a právní stát je upřímným cílem Rady Evropy a že Rada Evropy je skutečným garantem realizace těch smluv Rady Evropy, které již Česká republika ratifikovala. Proto se na vás obracíme se žádostí, abyste se osobně setkal se zástupci našeho sdružení a delegací stěžovatelů. Chceme vám předložit důkazy o pravdivosti našich tvrzení a přednést vám žádost, abyste na základě našich relevantních informací jednal v rámci své činnosti tak, jak je vám umožněno v uložených nástrojích Rady Evropy, k nápravě uvedeného stavu. Navrhujeme vám termín pro setkání středu dne 14. ledna 2004 v odpoledních hodinách.

S úctou

Dalibor Pech

mluvčí

Association no.: Postal address: Phone: GSM speaker: e-mail:

26647974 Barrandova 16, 326 00 Plzeň (CZ) +420 +420 608 731044 pech@strasbourg-committee.org


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Tiskové odd. | Počet komentářů: 148 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: WEB

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.