phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 23. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Aktuálně ze Štrasburku

* Štrasburk, 5.3.04 - Historický den:

Vydáno dne 06. 03. 2004 (5235 přečtení)

"Vítejte v Evropě, svobodní občané! Jsme zde proto abychom s Vámi mluvili!" - osobní názor krajana.

Štrasburk, 5.3.04 - Historický den: "Vítejte v Evropě, svobodní občané! Jsme zde proto abychom s Vámi mluvili!"

/ Fwd: Komisař RE přijal české aktivisty z oblasti lidských práv.

Setkání bylo daleko zajímavější, než narychlo po telefonu pařížskému dopisovateli ČTK sděleno. Dá se shrnout takto: "Vítejte v Evropě, svobodní občané! Jsme zde proto abychom s Vámi mluvili!" Tolik k té dobré, velmi dobré zprávě.

K tomu horšímu - druhé části zprávy ČTK. a řádění starých struktur ve Štrasburku.

Paní Štěpová mlží, a pan Jungwiert je stejně zkorumpovaný jako ona. Dále se paní Štěpová chlubí styky, které jsou nanejvýš zdvořilá diplomacie.

Ti lidé, které paní Štěpová přisoudila Štrasburskému výboru - a kterému začátkem týdne nechala napsat arogantní, urážlivý dopis - byli jedni z mnoha, kteří chtěli v ten samý pátek, 5.3., ráno nahlédnout do spisů, k čemuž je Konvence plně opravňuje. Místo nahlédnutí na ně paní Štěpová a nijak od ní ústavně-principielně-neoddělení čeští kamarádi a sloužící u Evropského soudu poštvali ochranku, s lživým obviněním že jsou to výtržníci co zase chystají v prostorách důstojného soudu "bordel", jak jim bylo sděleno...

Tolik ze Štrasburku,

Vladimír Rott

-- Fwd:

http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=54633

Komisař RE přijal české aktivisty z oblasti lidských práv

Paříž - Komisař Rady Evropy pro lidská práva Álvaro Gil-Robles v pátek ve Štrasburku přijal delegaci českého občanského sdružení Štrasburský výbor, které vešlo ve známost kritikou údajných nedostatků v práci Evropského soudu pro lidská práva. Jak ale řekl mluvčí výboru Dalibor Pech, námětem rozhovoru nebyla práce evropského soudu, ale "nízká úroveň ochrany lidských práv v České republice".

Mluvčí řekl, že Gil-Robles výbor požádal o shrnující, důkazy podloženou zprávu a slíbil, že se jí bude zabývat a že bude výbor informovat o svém postupu. Jako příklady porušování práv v ČR jmenoval mluvčí nedostatečnou ochranu práv rozvedeného otce na styk s dítětem nebo způsob řešení některých majetkoprávních sporů.

Ke vznášení kritik na adresu evropského soudu nebyl podle Dalibora Pecha při dnešním rozhovoru důvod, protože Gil-Robles nemá nad soudem výkonnou pravomoc. "To je věc vnitřní kontroly soudu a my chceme dělat vše pro to, aby z práce úředníků (soudu), kteří způsobují, že se stížnosti nedostávají do rukou soudců, vyvodili jejich nadřízení závěry," řekl Pech.

Štrasburský výbor loni na podzim vystoupil s tvrzením, že někteří čeští úředníci evropského soudu nepostupují k projednání soudcům některé stížnosti českých občanů a rovnou stěžovatele informují, že stížnosti byly zamítnuty. Soud, který je institucí Rady Evropy a rovněž sídlí ve Štrasburku, už tehdy toto tvrzení odmítl. Tento týden pak odmítl žádost výboru o nahlédnutí do některých svých spisů, uvedl, že výbor proti němu vede nemístnou kampaň, a ukončil s ním styky.

Česká velvyslankyně při Radě Evropy Vlasta Štěpová dnes v telefonickém rozhovoru pro ČTK řekla, že čeští pracovníci evropského soudu se těší velmi dobrému renomé. "Evropský soud pro lidská práva má hodně vysokou pověst, a pokud jsem měla možnost jednat s jeho předsedou Luziem Wildhaberem, na českého soudce Karla Jungwierta a na české pracovníky soudu jsou ty nejlepší možné reference," řekla.

Upozornila, že jisté frustrace z práce soudu zřejmě plynou z malé informovanosti českých občanů - například o tom, že soud není vyšší instance, která přehodnocuje rozsudky národních soudů, ale všímá si pochybení v oblasti lidských práv při soudním procesu, nebo o tom, že se na soud mohou obracet v českém jazyce. Připomněla také, že soud slouží 800 milionům občanů zemí Rady Evropy, takže se nedá čekat, že vše bude vyřešeno na počkání.

Velvyslankyně také řekla, že ji dnes navštívila delegace, která se představila jako "Iniciativa K 213" a žádala, aby její mise věnovala větší pozornost tomu, jak štrasburský soud pracuje. V odpovědi na to připomněla Vlasta Štěpová ústavní princip oddělení mocí, podle něhož není možné, aby mise zastupující vládu říkala soudu, jak má s kým jednat.

Podle velvyslankyně přicházela delegace od Gila-Roblese. Dalibor Pech řekl, že ze Štrasburského výboru nikdo za velvyslankyní nebyl. Podle něj to byli "někteří z lidí, kteří nás doprovázeli".

Autor: ČTK
[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: V. J. Rott | Počet komentářů: 190 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: WEB

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.