phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 25. 05. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Protiprávnosti a nechutnosti v ČR

* Hypermarket Carefour ve Vršovicích se nám časem vymstí ...

Vydáno dne 13. 03. 2005 (8494 přečtení)

Hypermarket v Edenu je mementem střetu zájmů, neúcty k právu a neochoty samosprávy i státní správy chránit veřejný zájem.

Hypermarket Carefour ve Vršovicích se nám časem vymstí ...

Hypermarket Carefour ve Vršovicích bude mít zásadní dopad na okolní menší obchody. Po jejich krachu budou mít občané Vršovic paradoxně menší výběr a budou pro zboží cestovat dál. Časem budou platit i vyšší ceny. Poté co TESCO v Británii získalo několik desítek procent trhu, pocítili to Britové na svých peněženkách a obdobný vývoj čeká i Prahu, pokud se její samospráva a stavební úřady včas nevzpamatují a budou i nadále povolovat monopolizaci místních trhů výstavbou megamarketů s obrovskou prodejní plochou.

Vršovický hypermarket má i další kaňku. Vršovice, čtvrť s nejmenším podílem zeleně v Praze, díky naprosto bezohlednému postupu investora přišly o park. Investor přitom najal pro dílčí povolení bratra úřednice, která vydala územní rozhodnutí. Dva starostové Prahy deset cestovali do Francie na sponzorovaný výlet.

Investor dokonce celou věc dvakrát prohrál u soudu - soud nejdříve souhlasil se stěžovateli, že v případě posouzení vlivů na životní prostředí byl porušen zákon a že územní rozhodnutí bylo vydáno neoprávněně. Nařídil i zabývat se podjatostí úřednice pražského magistrátu Kejvalové. Odvolací orgán - Ministerstvo pro místní rozvoj, v bezprecedentním postupu výrok soudu ignorovalo a vydalo územní rozhodnutí znovu ve prospěch investora a zrušil jej až ministr Němec v mimoodvolacím řízení. Ani on však nenašel dost odvahy zrušit stavební povolení vydané na základě neplatného územního rozhodnutí. Podruhé investor prohrál u soudu, když žaloval tehdejšího mluvčího koalice SOS Praha a autora tohoto příspěvku za údajné poškození dobrého jména. Soud rozhodl v neprospěch investora během půlhodinového stání tak jednoznačně, že ten ani nevyužil svého práva se odvolat.

Hypermarket v Edenu je mementem české politiky na úrovni místní, krajské i národní - mementem střetu zájmů, neúcty k právu a neochoty samosprávy i státní správy chránit veřejný zájem. Carefour tento víkend otevřel hypermarket bez posouzení vlivů na životní prostředí a bez územního rozhodnutí, obyvatelům okolních domů přibyl hluk a prach, Vršovice přišly o jeden z mála parků.

Petr Štěpánek

Zastupitel MČ Praha 4 za Stranu zelených


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 364 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP ČTK E-MAIL

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.