phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 23. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Aktuálně ze Štrasburku

* NÁVŠTĚVA POSLANCE RADY EVROPY V ČR

Vydáno dne 03. 12. 2005 (2813 přečtení)

Návštěva p. Hunaulta v ČR byla realizována na žádost občanských sdružení navštěvujících pravidelně Radu Evropy se stížnostmi na porušování základních lidských práv v České republice, především pak práv rodičovských a práva na spravedlivý proces.

NÁVŠTĚVA POSLANCE RADY EVROPY V ČR

Ve dnech 30. listopadu – 1. prosince 2005 proběhla návštěva poslance Rady Evropy p. Michela Hunaulta v České republice. Občanské sdružení K 213 k ní vydává toto prohlášení :

Návštěva p. Hunaulta v ČR byla realizována na žádost občanských sdružení navštěvujících pravidelně Radu Evropy se stížnostmi na porušování základních lidských práv v České republice, především pak práv rodičovských a práva na spravedlivý proces. Při iniciaci této návštěvy hrál náš mluvčí, p. Ing. Jiří Fiala, rozhodující roli.

Pan Hunault byl vyslán jako zpravodaj Rady Evropy zabývající se vězeňstvím a justicí. Jeho program byl tvořen návštěvami věznic na Mírově a na Pankráci a dále pak jednáními na půdě českého parlamentu s představiteli jak nevládních organizací, tak i českého veřejného života. Těchto jednání se zúčastnil jak náš mluvčí p. Fiala, tak i francouzský přidělenec při českém ministerstvu spravedlnosti p. Jean-Michel Peltier.

Jednání byla ze strany našeho mluvčího využita především k prezentaci problematiky § 213, nesmyslnosti jeho samotné existence, jeho hluboce komunistických kořenů a jeho rozporu jak s tradičními rodinnými hodnotami, tak i mezinárodními úmluvami, ke kterým ČR dávno přistoupila.

Pan poslanec Hunault po návštěvách Mírova a Pankráce vyjadřoval podivení, za co se lze v ČR dostat do vězení a prohlásil, že nemalá část českých vězňů by se ve Francii před soud nejspíš vůbec nedostala a další nemalá část vězňů by od soudu odešla s výrazně mírnějšími tresty a že není tudíž potom divu, proč ČR zápasí s přeplněností věznic. Smysl § 213, na jehož základě jsou pak masově odsuzováni a do vězení posíláni rodiče dětí a stavěni tak proti svým potomkům, velmi často i proti vůli a zájmu potomků samotných, pak p. Hunault nedokázal pochopit a ptal se, proč jej parlament už dávno nezrušil. Od našeho mluvčího se mu dostalo vysvětlení, že hlavním důvodem bude nejspíše skutečnost, že jak policie, tak i justice si na tomto masově zneužívanému paragrafu nahání jak objasněnost případů, tak i „efektivitu“ vlastní práce a pokud by byl zrušen, veřejnost by konečně naplno uviděla zoufalou nevýkonnost a ubohý stav těchto dvou královsky placených složek represivního aparátu státu.

Pan Hunault se dále zajímal i o stav osobních kauz našeho mluvčího p. Fialy. Byl informován v tom směru, že ač v trestní kauze „únosu“ vlastního syna byly – poté, co se o věc začala zajímat Rada Evropy – vyneseny osvobozující rozsudky, justice se nijak nezměnila a ani cestu změny dosud nenastoupila, pouze uhnula tam, kde vycítila nemalý mezinárodní dopad. Česká justice i nadále pronásleduje rodiče za snahu o výchovu vlastních dětí, hrubým způsobem pošlapává jak jejich přirozená rodičovská práva, tak i práva občanská, čehož nejlepším důkazem jsou vykonstruované procesy proti občanským aktivistům z řad rodičovských sdružení, opět zejména proti našemu mluvčímu. V rámci těchto zrežírovaných procesů, které se spravedlivým soudem nemají nic společného, jsou i nadále porušována práva na spravedlivý proces, zejména pak právo na objektivní důkazní řízení, jak o tom svědčí především právě probíhající trestní kauza proti našemu mluvčímu před OS P-7.

Pan Hunault slíbil všechny tyto poznatky zapracovat do své zprávy pro Radu Evropy, se kterou budou následně seznámeni čeští poslanci se žádostí o podání vysvětlení. Při dotazu, co se bude následovat, p. Hunault uvedl, že při nerespektování opakovaných výzev mohou být České republice krácena její hlasovací i jiná práva v evropských a mezinárodních institucích.

Na závěr schůzky si pan Hunault postěžoval na nedostatečnou podporu ze strany oficiálních míst, která byla věnována jeho misi, načež byl ujištěn, že sdružení K 213 mu tuto podporu v rámci svých možností na českém území poskytne vždy a všude.

Poté pan Hunault poděkoval občanským aktivistům za jejich těžkou a obětavou práci při ochraně lidských práv a snahu o prosazení spravedlnosti v jejich vlastní zemi a vyjádřil naději, že toto setkání je pouze počátkem další, plodné spolupráce při dozoru nad výkonem práva v České republice, kde je evidentní nutná kontrola jak vnitřní, tak i vnější.

Za vedení K 213

Ing. Jiří Krám Karel Hájek

V Praze, dne 4. prosince 2005


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 254 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.