phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 23. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Aktuálně ze Štrasburku

* ČR opět a opakovaně ve Štrasburku prohrála !!!

Vydáno dne 22. 07. 2006 (2466 přečtení)

Evropský soud pro lidská práva

BRUSEL 19.  července 2006    Česká republika si po včerejšku může připsat další prohru ve Štrasburku. Tentokrát tu však byla poprvé odsouzena za porušení jednoho ze základních lidských práv - svobody slova.Česko porušilo svobodu slova !!!

Evropský soud pro lidská práva

BRUSEL 19.  července 2006    Česká republika si po včerejšku může připsat další prohru ve Štrasburku. Tentokrát tu však byla poprvé odsouzena za porušení jednoho ze základních lidských práv - svobody slova.

Stalo se tak v případě aktivisty Milana Štefance. Dostal pokutu od Policie ČR za své chování na údajně nepovolené demonstraci. Policie ho během akce zadržela a přestupková komise mu později udělila pokutu ve výši 500 korun. Stejnou částku musel uhradit ještě jako náklady řízení.

Proti rozhodnutí města se aktivista Milan Štefanec odvolal, ale bezvýsledně.  Za pravdu mu nedal v Česku ani slovutný Ústavní soud! Tak funguje spravedlnost v České republice, kde " ti tam nahoře neustále proklamují jaký je náš stát demokratický a právní" ...

Milan Štefanec spáchal podle českých úřadů přestupek v květnu 2000 během pouliční slavnosti v Brně, která se konala přes zákaz města. Průvod měl upozornit na ekologické problémy jihomoravské metropole. Štefanec byl jen řadovým účastníkem demonstrace, ale přestupková komise jej zcela vymyšleně označila za hlavního pořadatele a důvodem k této fantasmagorickému rozhodnutí byl fakt, že vlastním megafonem ostatním lidem na happeningu oznamoval, že demonstrace byla sice zakázaná, ale že proti rozhodnutí města bylo podáno odvolání.

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku včera dospěl k závěru, že tím došlo k porušení Štefancova práva svobodně vyjádřit svůj názor. Štrasburští soudci se shodli, že Štefanec dostal pokutu nikoli za to, že na nepovolené akci byl, ale za to, co na ní říkal. České úřady podle verdiktu soudu zveřejněného včera na webové stránce justice překročily rámec zákona o veřejných shromážděních a potrestaly Štefance za vyjadřování jeho názoru, což je v rozporu s právem na svobodu slova. České republice soud nařídil, aby aktivistovi zaplatila odškodné ve výši 34 eur - dvojnásobku tehdejší celkové pokuty, kterou soud vypočítal na 17 eur - a také soudní výlohy dosahující jednoho tisíce eur.

Milan Štefanec vzkázal včera ČTK prostřednictvím e-mailu: Rozhodnutí soudu mě sice těší, je to ale špatná zpráva pro občany České republiky, neboť soud konstatoval, že Česko není schopno zaručit jedno ze základních lidských práv - tedy právo na svobodu projevu,“ .

Rozsudek štrasburského soudu konečně "našim státním orgánům" Policii, soudům, státním zástupcům a i Ústavnímu soudu udělil  pořádnou facku. Také si tyto naše orgány o to zaslouženě koledují již nejméně 16 let!  Podle Štefancova advokáta Miloše Tuháčka podnítí konečně další české občany k tomu, aby se nesmířili se „šikanózním“ postupem některých orgánů veřejné správy a bránili se i soudní cestou.

Milan Štefanec působí již od 90. let v brněnských ekologických hnutích, zejména v organizaci Nesehnutí, která se vedle životního prostředí zajímá i o lidská práva a o uprchlíky na českém území.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 51 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.