phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 18. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Protiprávnosti a nechutnosti v ČR

* Za zachování Kozího plácku v současné podobě

Vydáno dne 05. 02. 2007 (3470 přečtení)

od pondělí 5. do neděle 11. února 2007 na Kozím plácku v Praze

Sedmidenní slavnost spojená s protestem, hudbou, výstavami, přednáškami a představením exponátů Kozího muzea a to

od pondělí 5. do neděle 11. února 2007 na Kozím plácku v Praze

(křižovatka ulic Kozí, Vězeňská, Haštalská a U Obecního dvora).

 

Za zachování Kozího plácku v současné podobě

 

Protest bude probíhat na Kozím plácku a v přilehlých restauracích a kavárnách. Aktuální program bude vystaven uprostřed Kozího plácku. Na místě bude možné podepsat petici, seznámit se s veškerými materiály k dané věci. Je možné pomoci při instalaci a doplnění o další exponáty Kozího muzea. Uvítáme muzikanty, divadelníky a jiné umělce, kteří by se zúčastnili a zahráli. Na místě bude hudební aparatura a v nepřízni počasí řada prostor v přilehlých restauracích a kavárnách.

 

 

Fakta:

Když na pražské staroměstské radnici byla ku příležitosti 150. výročí narození Sigmunda Freuda  uspořádána ojedinělá výstava připomínající tohoto bořitele předsudků a význačného psychiatra, přišel nejbohatší český podnikatel Petr Kelner s nápadem darovat peníze na zhotovení Freudovy  sochy. Logické místo pro umístění případného díla připomínající tohoto myslitele je jeho pražské  zastavení. Tedy buďto Hotel Flora, kde hrál kulečník, nebo areál psychiatrické léčebny Kateřinská u Karlova náměstí, kde měl jedinou svoji pražskou přednášku. Případně město Příbor na Moravě, kde se narodil. Je zvláštní, že úmysl případnou sochu postavit právě v areálu nemocnice byl změněn na Kozí plácek u Staroměstského nám., kde Sigmund Freud nikdy nebyl. O záměru  umístit sochu právě na Kozí plácek jsme se dozvěděli z médií, na místo ze standardního projednávání v orgánech města.

I přesto, že v označení nejde o náměstí, ale o křižovatku 5 ulic, je toto místo po staletí nazýváno Kozí plácek. Jde o  zvláště magické místo, jedno z posledních volných náměstí v centru Prahy.

Jelikož ani majitel pozemku, Magistrát hl.m. Prahy ani městská část Prahy 1 o záměru nic nevěděli, s odkazem, že vše ví primátor Pavel Bém, obrátili jsme se na něj. Ten nám v říjnu minulého roku napsal:  "Jsem v kampani a na takový pitomosti nemám Stando čas. Po volbách" Proto jsme v úterý 17. října 2006 uspořádali protest, na který jsme přivezli i pár koz z Kozího vršku v Milkovicích v Českém ráji. Tento den se k protestu proti umístění sochy, která nemá s daným místem nic společného a jen obelhává dějiny, připojilo podpisem několik stovek občanů, z toho velká část místních. Chtěli jsme znát vysvětlení proč právě toto místo. Ani na schůzce s primátorem Bémem, která proběhla na začátku ledna 2007, jsme se bohužel nic nedozvěděli. Primátor nás odkázal na odborníky. Proto jsme interpelovali starostu Prahy 1 a začali zjišťovat,  jak se věci mají.

 

Otázníky:

O umístění sochy Sigmunda Freuda na Kozí plácek požádala zprostředkovatelská firma v lednu 2007.Tedy více než půl roku poté, kdy proběhla mediální kampaň primátora hl.m. Prahy o umístění sochy právě na Kozím plácku.

Památkový odbor magistrátu hl.m. Prahy má pro účely umístění uměleckých děl a soch osobností, které nemají návaznost a vztah k danému místu vytypovánu  řadu lokalit. Kozí plácek mezi nimi není.

Všeobecná fakultní nemocnice, v jejíž správě je areál psychiatrické léčebny Kateřinská, přivítala prvotní záměr umístit sochu právě tam. Podmínkou byla účast na domluvě, kde přesně socha bude stát.

Kdo a proč rozhodl usilovat o umístění sochy Sigmunda Freuda právě na Kozím plácku, když je v Praze místo, kde skutečně byl a přednášel?

Proč není zažitou praxí konzultovat záměr „zastavět“ náměstí nejprve s místními občany?

Další písemnosti a informace se dozvíte buďto tento týden na Kozím plácku v Praze nebo na www.kozy.cz

 


Prosíme o přeposlání této informace těm, kterým se může hodit, a o případné zveřejní, máte-li tu možnost.

V případě, že si nepřejete podobné zprávy zasílat, dejte nám vědět.

 

 

Za organizátory protestu

Stanislav Penc

tel: 605/701081

 

 

 

.

 


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 342 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.