phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 23. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Aktuálně došlo poštou

* Občanské sdružení Oběti konkursních podvodů vyzývá občaby ČR k akcím občanské neposlušnosti.

Vydáno dne 10. 08. 2007 (3410 přečtení)

"Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny."

Občanské sdružení Oběti konkursních podvodů vyzývá občaby ČR v souvislosti s vyústěním tzv. kauzy Čunek k akcím občanské neposlušnosti.

Nejde nám o posuzování viny či neviny místopředsedy vlády ČR, o zkoumání věrohodnosti klíčové svědkyně apod. - od toho jsou tu jiní. K nikomu z účastníků kauzy nemáme žádný vztah. Pobouřila nás jiná věc: bezprecedentní zásahy představitelů státní moci do vyšetřování trestného činu.

My jsme o aktivitu představitelů státní moci žádali častokrát a marně, bez ohledu na jejich politickou příslušnost. Bylo nám opakováno, jak vlastně nic nejde, a to i v případech, kdy jsou poškození zákonných práv občanů a firem ČR mimo vší pochybnost nepopíratelná. A náhle sledujeme případ "privilegované spravedlnosti", kdy jsou pro šetření vládního činitele zajištěny exkluzivní podmínky. S tím zásadně nesouhlasíme!

Listina základních práv a svobod, jež je součástí ústavního pořádku ČR, zaručuje nám i každému občanu ČR stejná práva a postavení před zákonem jako má pan Čunek. Listina občanům dále přiznává v článku 23 též:

"Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny."

Kauza Čunek prokázala, že činnost ústavních orgánů je ochromena a mj. na základě konkrétních případů zmanipulovaných konkursů víme, že je v současné ČR znemožněno i účinné použití zákonných prostředků proti těm, kteří poškozují lidská práva a základní ústavní svobody občanů ČR. Proto:

1. Vyzýváme vládu ČR a nejvyšší státní zástupkyni dr. R. Veseckou k okamžité demisi! Způsob zásahu státní moci do vyšetřování konkrétní trestní kauzy je nejen bezprecedentní, ale též neústavní a nedemokratický. Státní moc projevila opakovaně neschopnost vypořádat se mimořádnými kauzami, které způsobily fatální poškození občanů ČR (např. právě případy zmanipulovaných konkurzů) nebo třeba neschopnost řešit problematiku organizovaného zločinu a přitom v konkrétní a triviální kauze podezření z úplatkářství byly použity mimořádné prostředky směřující k zajištění zájmů vlády a jejích členů.

2. Žádáme orgány státu a státního zastupitelství v duchu ústavní zásady rovnosti před zákonem o zajištění týchž výsostných práv, kterých se dostalo místopředsedovi vlády ČR panu Čunkovi! Tedy konkrétně např. důkladné prošetření podezřelých případů zmanipulovaných konkursů přímo Nejvyšším státním zastupitelstvím ČR a dále přijetí takových opatření, která vyloučí podjatost regionálních státních činitelů v konkrétních kauzách.

3. Vyzýváme obě komory Parlamentu ČR k bezodkladnému přijetí takových opatření, která povedou k zajištění ústavnosti a průchodu práva v ČR. Současně opakovaně žádáme o ustanovení parlamentní vyšetřovací komise, která prošetří případy zmanipulovaných konkursů, na kterých jde nejlépe demonstrovat, že již selhaly jakékoli kontrolní mechanismy vůči průniku zločinu do soudní i výkonné moci.

4. Vyzýváme současně občany ČR, fyzické i právnické osoby, aby jako výraz nesouhlasu s morálním, právním a politickým klimatem v ČR a v souladu s výše uvedenými ústavními právy státní moci demonstrovali svůj nesouhlas formou občanské neposlušnosti! Způsob provedení ponecháváme na individuálním uvážení každého občana, firmy apod. Vyzýváme ovšem občany, aby se prozatím zdrželi projevů fyzického násilí.

Doporučujeme například přestat plnit své daňové povinnosti vůči státu. Stát totiž dlouhodobě a systematicky neplní své elementární povinnosti včetně schopnosti chránit základní práva svých občanů, není schopen zajistit vynutitelnost práva a kauzou Čunek potvrdil, že jakousi privilegovanou "spravedlnost" umí zajistit jen pro někoho. Nepovažujeme přitom za správné a možné, aby poctiví občané a bezúhonné firmy nadále přispívali ze svých prostředků na zkorumpovanou státní moc, neschopnou justici, státní zastupitelství fungující na principu "spravedlnost jen pro někoho", na nenasytné poslance a senátory, kteří nejsou ochotni či schopni s tímto alarmujícím stavem cokoli činit apod.

Upozornění: v případě persekuce občanů kteří se připojí k akcím občanské neposlušnosti ze strany státní moci, jsme připraveni poskytnout jim právní a další pomoc. Současně jsme v takovém případě ochotni zakročit radikálněji i vůči těm konkrétním exponentům státní moci, kteří by takový zásah do ústavních práv občanů  způsobili.

V Praze dne 10.8.2007´

za občanské sdružení Oběti konkursních podvodů:


ing. Ferdinand Němec

mluvčí OKP

majitel firmy TEMPO Slaný (vytunelované správcem konkursní podstaty)


Aleš Vébr

mluvčí OKP

jednatel a spolumajitel Golf Ještěd, s.r.o. (ukradené tzv. severočeskou konkursní mafií - kauza Berka, Thonat & spol.) spolupracovník TV Nova při odhalení gangu "šibalů" z Vysočiny (kauza Budišov - Péťa, Doležel etc.)


další informace na:

www.ley.cz
www.alesvebr.cz

kontaktní osoba OKP:

František Hucek - tajemník OKP; frantisek@hucek.cz , tel. 728 497 008


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 151 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.