phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 18. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Z pera dopisovatelů

* PODĚBRADY

Vydáno dne 09. 09. 2007 (2665 přečtení)

Tvorba, úvahy, názory a básně Evy Clárové, učitelky z Tábora.

PODĚBRADY

Dostala jsem od svých dcer krásné dárky –pobyty v mém rodném městě-Poděbradech. Pobyt pro seniory a Dámský víkend- ten tam trávila má prostřední se mnou.Přijetí na recepci v Zimních lázních bylo milé a příjemné, recepční přívětivá a ochotná, pokojík útulný.

V lázeňském domě Libenský ale přišla sprcha –ještě jsme ani nedosedly a už na nás servírka spustila tak, že jsme si připadaly spíš jak v nějakém výchovném ústavu než jako hosté společnosti Lázně Poděbrady a.s. Poslušně jsme tedy zaujaly svá vykázaná místa u stolečku, který by sotva stačil pro dva-vejít se tam ale museli čtyři strávníci. Vzápětí před námi přistála večeře-pár dočervena vypražených brambor ,asi právě vytažených z fritézy, v loužičce oleje a omáčce s něčím, co vypadalo jako maso. Obsluhující vysvětlila, že tuto stravu pro nás vybrala dietoložka, asi to s hosty myslí opravdu dobře, ale tuto stravu jsme s díky odmítly, chtěly jsme tedy zdravě povečeřet saláty, vykročily jsme směrem k bufé , jenže v jedné míse plavalo pár kousků zelí, v druhé cibule, asi zbytek rajčatového salátu-no při troše trpělivosti a šikovnosti by se snad troška dala vylovit. Na dotaz, zda saláty doplňují, se nám dostalo stručné odpovědi –když je z čeho?! Večeři jsme tedy (předem zaplacenou) vzdaly a šly do protější restaurace.

Následující den mělo být k obědu kuře, má dcera ale nedůvěřovala a svůj oběd mi přenechala –z koupele jsem dorazila ve 12.50 tedy právě včas, pěkně vyhladovělá-opět přede mnou přistál talíř –s kolínky a plátkem jakéhosi temně hnědého masa, vše polité závodně-kychyňovou omáčkou. Odvážila jsem se zeptat, zda je to kuře, dostalo se mi vysvětlení, že jsem přišla pozdě a navíc prý kuchař se zmýlil a někomu vydal ty naše předplacené dvě porce kuřete-dobrá výmluva –tak jsem odvážně snědla pár lžic kolínek a pak celé odpoledne trávila polykáním prášků a žaludečních kapek a usilovně přemýšlela nad tím, zda je paní dietoložka bystrozraká, když dokáže všem hostům vybrat tu správnou dietně vyváženou stravu-jak hlásají plakátky společnosti-proč není na objednávce kolonka s dotazem po dietě. Teprve v úterý ráno se mi podařilo paní dietářku zastihnout-ochotně mne vyslechla a učinila nápravu –večer jsem pojedla, aniž jsem musela polykat kapky,jenže ve čtvrtek , ač měla být má strava tzv. nasucho, ryba plavala v omastku , solí kuchař rovněž nešetřil a navíc ji nechal i dobře vypražit-a tak za celé oba předplacené pobyty-mi jen po dvou hlavních jídlech nebylo špatně.

Tyto nepříjemné zážitky ale vyvážilo vlídné jednání lázeňských a masérky. Jen i mně vadilo, když jsem si po koupeli chtěla v klidu posedět v parku, že tam řidiči jezdili po kolonádě jak po Václaváku –ať to byla osobní auta, či obslužná-zjevně si tudy zkracovali cestu,což považuji za hrubou bezohlednost hlavně vůči těm, kteří prodělali těžké operace srdce a přijeli do lázní načerpat nových sil do života. Ale i multikáry technických služeb projíždějí parkem sem tam, většinou poloprázdné, až prostý pozorovatel nabude dojmu, že mají přebytek peněz na pohonné hmoty a přímo se vnucuje otázka, zda by nebylo užitečnější vytvořit raději několik pracovních míst a odpadky odstraňovat za pomoci odpadkového koše na kolečkách.

Jeden zážitek, na který ale tak honem nezapomenu , protože jsem si připadala jako v říši divů. Při jednání na Městském úřadě Poděbrady jsem se setkala s několika úředníky z různých odborů, ale s takovou vlídností, vstřícností a ochotou poskytovat informace a snahou pomoci, jsem se v životě nesetkala –snad to ani nebyli úředníci-nepochybně to byli LIDÉ !!

Eva Carová,Tábor

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Eva Clárová | Počet komentářů: 268 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.