phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 23. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Aktuálně došlo poštou

* Nejvyšší státní zástupkyně Vesecká zrušte nezákonný a protiústavní pokyn č. 12/2003.

Vydáno dne 15. 09. 2007 (5088 přečtení)

Žádný obecný pokyn nelze stavět nad zákon, tedy nad trestní řád. Předmětný pokyn 12/2003 nemohl být vůbec vydán, a je protizákonný a protiústavní.

Tyto nezákonné postupy byly politicky vymyšleny právě záměrně za účelem krytí nezákonných činů soudců a státních zástupců, ale i krytí jiných trestných činů.

Nejvyšší státní zastupitelství ČR

JUDr. Renáta Vesecká – nejvyšší státní zástupkyně

Jezuitská 4

660 55 Brno
20.07.2007

Věc:

Zrušení nezákonného a protiústavního Pokynu obecné povahy č. 12/2003 NSZ ČR.

V České republice mnoho státních zástupců a mnoho pracovníků policejních orgánů zneužívá svých placených funkcí tím, že podle zákona tj. § 2 odst. 5 tr. řádu nevyšetřují trestné činy konkrétních soudců a konkrétních státních zástupců.

Politickou platformu pro tyto nezákonné postupy v ČR a současný stav vytvořila zneužitím vedoucí funkce bývalá nejvyšší státní zástupkyně Mgr. Marie Benešová tím, že v rozporu se zákonem vydala tzv. pokyn obecné povahy č. 12/2003, a to i v Čl. 16 odst. 4 písmena m). Dokonce v odkazu pod čarou č. 23, uvedla úmyslně v omyl všechny adresáty předmětného pokynu. Zákon o soudech a soudcích č. 6/2002 Sb. v § 164 až 174a pojednává o stížnostech na nevhodné chování soudních osob v řízeních před soudem a dále pojednává o postupech při vyřizování takových stížností a průtahů v soudním řízení.

Zákon o soudech a soudcích tedy v uvedených ustanoveních, na které pokyn odkazuje, se vůbec nezmiňuje o žádných vymyšlených termínech textem tzv. “vyjadřujících nespokojenost oznamovatele s postupem či rozhodnutím soudů“, jak politicky rafinovaně a klamavě vymyslela Mgr. Marie Benešová, která záměrně uvedla všechny adresáty pokynu v omyl, a osobovala si nahrazovat zákonodárnou činnost Parlamentu ČR. Pokyn č. 12/2003 protiprávně nadřadila zákonu, tedy trestnímu řádu (zákon č. 141/1961 Sb.).

Jestliže konkrétní soudce či konkrétní státní zástupce prokazatelně spáchá úmyslný trestný čin, musí policejní orgán a jiný státní zástupce postupovat vždy podle trestního řádu § 2 odst. 5. V případě, že by byla věc odložena, musí vždy vydat usnesení, s řádným odůvodněním, které okolnosti a skutečnosti ho k takovému závěru vedly a jak k nim dospěl. Fakticky v ČR však policejní orgány a státní zástupci celoplošně se vyhýbají zákonnému postupu a věc podle zákona odmítají vyšetřovat. Protiprávně v písemném jednovětném sdělení (nikdy nevydají rozhodnutí formou usnesení) odkazují na výše uvedený pokyn a nezákonnou vymyšlenou formulku z pokynu údajně s tím, že se jedná o tzv“ nespokojenost se soudním řízením (občanské soudní řízení, trestní řízení), a nejedná se o trestný čin soudce (přičemž konkrétní trestný čin je nezpochybnitelný).

Tyto nezákonné postupy byly politicky vymyšleny právě záměrně za účelem krytí nezákonných činů soudců a státních zástupců, ale i krytí jiných trestných činů.

Na nezákonnost pokynu písemně upozornil Spolek na podporu nezávislé justice Šalomoun už v roce 2004 dopisem ze dne 24.04.2004 pod názvem Vady právního prostředí ČR, jehož obsah je možné přečíst na webových stránkách spolku.

Žádný obecný pokyn nelze stavět nad zákon, tedy nad trestní řád. Předmětný pokyn 12./2003 nemohl být vůbec vydán, a je protizákonný a protiústavní.

Každý státní zástupce NSZ ČR měl pracovní a funkční povinnost na protiprávnost tohoto pokynu upozornit nejvyšší státní zástupkyni, ale tuto povinnost měli i všichni státní zástupci OSZ, KSZ, VSZ ČR a to jak v připomínkovém řízení, tak od roku 2003 doposud. Jestliže za 3,5 roku od jeho vydání jej nezrušila JUDr. Renáta Vesecká, nová nejvyšší státní zástupkyně ČR, ani o to služebně nepožádal žádný státní zástupce z NSZ ČR, ba ani žádný ze státních zástupců VSZ, KSZ a OSZ ČR, v tom případě to svědčí o katastrofální a alarmující neprofesionalitě všech státních zástupců v ČR. Pokud ovšem nedělají „mrtvého brouka“ a do práce si chodí pouze pro neoprávněný nadstandardní plat, za neprofesionálně vykonanou činnost. Někteří jsou neoprávněně placeni státem, dokonce i za páchání trestných činů v pracovní době.

Jestliže nikdo ze státních zástupců neupozornil na nezákonný pokyn č. 12/2003 a nezákonné ustanovení Čl. 16 odst. 4 písm. m), měli by být všichni osobně postiženi za kárné provinění, a měli by vrátit své platy, od roku 2003, do příslušné kapitoly MS ČR.

V ČR je vytvořen stav, kdy nezákonné postupy konkrétních státních zástupců nikdo nekontroluje a všichni se vzájemně, až na výjimky, kolegiálně kryjí. Tento alarmující stav je potřebné neodkladně řešit a odstranit a projednat v Evropském parlamentu.

Všichni občané ČR jsou nezákonnými postupy poškozeni.

Navrhuji:

  • aby bývalá státní zástupkyně Mgr. Marie Benešová vrátila od vydání pokynu v roce 2003 plat, který neoprávněně pobírala za neprofesionální výkon vedoucí funkce, tj. nejvyšší státní zástupkyně.

  • odvolání všech vedoucích státních zastupitelství v ČR a jejich náměstků, kteří věděli a vědět museli o nezákonnosti předmětného pokynu.

  • osobně kárně postihnout všechny státní zástupce, kteří na nezákonnost pokynu neupozornili a dokonce podle něho nezákonně rozhodovali.

  • legislativní úpravy platů státních zástupců tak, aby podléhali běžnému platovému zařazení podle platového obecně platného katalogu, který by se vztahoval na soudce, vojáky z povolání, učitele, úředníky, hasiče, policisty atd., tak, jako je tomu v jiných západoevropských zemích EU, kde pracovníci jsou odměňováni podle skutečně vykonané práce. Za neprofesionálně vykonanou práci a porušování pracovní kázně a služebních povinností nemůže být nikdo v ČR placen.

  • navrhuji provést legislativní změny příslušných právních předpisů tak, aby výkon funkce státního zástupce byl zkontrolovatelný.

Navrhuji, aby nejvyšší státní zástupkyně ČR JUDr. Renáta Vesecká zrušila nezákonný a protiústavní pokyn č. 12/2003. Děkuji.

S pozdravem

Dr.M.Chovancová, LL.M.

Rozdělovník: Vhodně
[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 16] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Dr. Marta Chovancová | Počet komentářů: 478 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.