phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 18. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Z pera dopisovatelů

* Prezidentova promarněná šance

Vydáno dne 31. 10. 2007 (3449 přečtení)

Mohl se omluvit hromadně všem a ZASADIT SE O NÁPRAVU přinejmenším zřízením komise, která by vypracovala plán, jak zbavit republiku bolševiků a bolševických manýrů ve všech státních orgánech ...

Prezidentova promarněná šance


Uvědomíte-li si rozsah nezákonností a byrokratických kopanců v současné „post“ komunistické České republice a z toho plynoucí osobní utrpení postižených, musíte obdivovat Klausův (a nejen jeho, všech českých politiků) nerušený spánek. Myslím si ale, že tentokrát Rosťa Hedviček nepochopil správně, o co s tou omluvou osobností panu Uzunogluovi jde – není to ani tak omluva, jako útok na Klause/stát za to, že on se (nikoli jako občan Klaus, ale jako prezident jménem státu) omluvit odmítl, ať už k tomu měl důvody jakékoliv a ačkoliv zároveň vyjádřil i svou osobní dobrou vůli.

Samozřejmě že se omluvit mohl a místo omlouvání se Uzunogluovi a pak jednotlivě každému, komu bylo ukřivděno, mohl se omluvit hromadně všem a ZASADIT SE O NÁPRAVU přinejmenším zřízením komise, která by vypracovala plán, jak zbavit republiku bolševiků a bolševických manýrů ve všech státních orgánech [a když už jsme u toho i ve společenských organizacích, viz třeba jednání současného vedení Konfederace politických vězňů, ale to už je samostatná kapitola], ale ono je přeci mnohem jednodušší hrát si na prosťáčka s "racionálními a pochopitelnými důvody" a zbavit se tak odpovědnosti. Jak dobře víte, odpovědnost se v Čechách nenosí (inu, ona se ve skutečnosti nosí málokde, ale to není duvodem nevyžadovat ji).

Možná věcně namítnete, že ke zřízení takové komise prezident nemá pravomoc. Budiž, ale jistě by mohl využít alespoň své nesporné a poměrně vysoké popularity a vyvinout upřímnou snahu, protože těch případů nezákonnosti je bohužel víc než dost a nejsou veřejnosti - a ani panu prezidentovi (!) - neznámé.

Jinak samozřejmě pan Hedviček má pravdu v základní otázce: KDY SE OMLUVÍTE EMIGRANTŮM atd.?, ale doufám, že tou otázkou neoslovuje ty, kdo omluvu Uzunogluovi vydali, nýbrž „stát“.

Nevím, jestli jste kdy chodili na náboženství, ale omluva je součástí pokání, tedy součástí cyklu hříchu. Jde to po sobě (snad na nic nezapomenu) takhle:

  1. zásady (zákon, desatero)

  2. hřích (porušení zásad)

  3. zjištění hříchu (může být součástí páchání hříchu, je-li hřích páchán vědomě)

  4. lítost (prokouknutí, de facto návrat k respektu zákona)

  5. přiznání (světu/Bohu, ale především sobě samému) a omluva

  6. rozhřešení (usmíření, přijetí omluvy a trestu, je-li určen, což není podmínkou, respektivně)

  7. náprava (v ideálním případě s vizí zamezení hříchu v budoucnosti)

Z tohoto jasně vidíte, že omluva, to tolik se v krku se příčící nejtěžší slovo na světě, je jen jedním z kroků potřebných k nápravě zla, ale že těch kroků je mnohem víc, že je nejde brát ani samostatně ani na přeskáčku, a že nejsou nijak snadné ani pro morálně vyspělé lidi/státy/společnosti, natož pro společnost naši, půl století až po uši v marasmu totalit.

(Mimochodem: Jistě víte, že president Klaus není v tomto nijak ojedinělý: omluvy hlav státu, byť v podstatě neosobní, jenom jménem „státu“, jsou vzácnější než šafrán a výmluvy na právní důsledky vykonání omluvy jsou běžnou taktikou.) I když takové omluvy jsou dobrý začátek, jeden střípek je na složení mozaiky právního státu málo. Promiňte ale, neměl jsem v úmyslu nikomu sahat do svědomí, už vás nebudu obtěžovat.

Pavel Zvěřina, 31.10.2007

Použité linky:

Odpověď prezidenta republiky

Osobnosti se omlouvají Uzunogluovi

Kdy se omluvite emigrantum, vy bando kolaborantu?


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Paul Zvěřina | Počet komentářů: 93 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.