phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 18. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Z pera dopisovatelů

* OSMA pilířů faktické nedemokracie v ČR

Vydáno dne 11. 03. 2008 (3765 přečtení)

Pro Poslaneckou sněmovnu, Ústavně právní výbor, Marka Bendu a Stanislava Grospiče a další ...

Současná česká justice se stala nejzločinecčtější od vzniku Československé republiky po roce 1918.

Poslanecká sněmovna

Ústavně právní výbor

Marek Benda- předseda výboru a všichni členové výboru

JUDr. Stanislav Grospič - místopředseda

118 26 Praha 1 

03.03.2008


Věc: OSMA pilířů faktické nedemokracie v ČR.


1).Každé čtyři roky opakující se stejná garnitura ( skupina poslanců ze dvou největších politických stran ČSSD,ODS); vzájemně si hráčsky přehazovaná odpovědnost za vzniklou politickou situaci; politické utlačování menších stran a občanských hnutí.Vláda se většinou střídá z řad stejných politiků. Za všechny škody a finanční ztráty v rozpočtu ČR nesou tito politici osobní odpovědnost, včetně za abnormálně množstevně nahromaděné nekvalitní zákony, které mají destruktivní dopad na právo a celou společnost.

V případě skandálu nikdy nedojde k vyloučení z vlastní strany, tak jako je tomu běžné v západních zemích, ale naopak k podržení ve vlastních řadách, proti vůli voličů.

2).Absolutistická (nadosmrtní), nedemokratická, zákonem zakotvená imunita poslanců a senátorů a dalších ústavních činitelů za účelem neomezené, nikým nekontrolované jejich moci, bez možnosti osobního pracovně-právního a trestně-právního postihu; dále zajištění si výlučně osobních výhod (nadstandardních platů bez jakékoli kontroly za výkon veřejných funkcí) a zajištění si průchodu k tomu, aby si mohli dělat co chtějí - i s finančními prostředky daňových poplatníků, bez přísných kontrolních mechanismů.

Takto politicko-právně vykonstruovaný stav je neslučitelný se zásadami právního státu. Několik stovek zástupců lidu včetně jiných zálohovaných činitelů z oblasti justice a vnitřní správy nevyjímaje, se odklonilo od formálně proklamovaných a ústavně fixovaných principů demokracie. Široké vrstvy obyvatelstva byly destruktivním nemoudrým řízením přivedeni na pokraj morální bídy. Rafinovanou rétorikou byl oddůstojněn člověk jako bytost svobodná, uvědomělá a zodpovědná, a byl dán průchod k nastolení skryté diktatury.

3).Neuzákonění plné pracovní osobní odpovědnosti všech úředních osob (soudců, státních zástupců úředníků, atd.), jako je tomu v jiných západních zemích.

4). Naprostá nekontrolovatelnost činností a výkonů práce státních zástupců v ČR a jejich mafiánských vazeb a praktik u všech stupňů SZ v ČR, z nichž někteří vytvářejí u těchto orgánů místa organizovaného zločinu, a to v rámci placené pracovní doby.

5).Dokonce je uzákoněno, aby všechny škody z nezákonných rozhodnutí soudců, státních zástupců, úředníků, poslanců, atd. platil stát, tedy všichni daňoví poplatníci, kteří škody nezavinili a nezpůsobili! .Úmyslně je v zákoně 82/1998 Sb., zakotveno tzv. regresní řízení s textem „může požadovat regresní náhradu“ namísto zákonného textu „musí požadovat regresní náhradu“. Celá tíha škod úředních osob je politicky cíleně přenesena na daňové poplatníky, tedy stát. Je to největší právní podraz na občanech, který je neslučitelný s demokracií a právním státem.

6).Fakticky politicky závislým soudcům, byla, v rámci reciprocity a vzájemných výhod politiků a soudců, uzákoněna (protiústavně), za účelem znemožnění rychlého vyšetřování, v případě spáchání trestného činu soudcem, možnost jeho trestního stíhání až po odsouhlasení prezidentem republiky, který však není orgánem činným v trestním řízení, a nemá možnost nahlížení do spisu. Tento stav je v rozporu s ústavně zaručenou zásadou rovnosti před zákonem. Policejní orgány v ČR, smluvené s příslušnými státními zástupci, odmítají - sabotážními postupy, vyšetřovat jakékoli trestní oznámení na soudce/resp. státního zástupce/ (a to i v případě zdokladovaného spáchání trestného činu).

Podobně jako v německém trestním zákoně (§ 331/2 StGB) by měl být doplněn náš TZ textem: „Soudce nebo rozhodce, který požaduje nějakou výhodu nebo od jiné třetí osoby si nechá slíbit nebo přijme protiplnění za účelem ovlivnění jeho soudcovského rozhodování, bude potrestán odnětím svobody až na 5 let nebo peněžitým trestem“, čímž se skutková podstata trestného činu váže pouze k výkonu funkce soudce či rozhodce. Tímto prioritním ustanovením se zabraňuje jakékoliv korupci.Není mi známo z jakých konkrétních důvodů nebylo podobné ustanovení po cca 50 novelizacích trestního zákona doposud v ČR zákonem přijato.

O kroku k mafiánskému systému se vyjádřila i Ing. Jana Bobošíková, která kandidovala na funkci prezidentky republiky.

Současná česká justice se stala nejzločinecčtější od vzniku Československé republiky v roce 1918.

7).Dokonce je zákonem nastoleno, aby rady obcí a rady krajů rozhodovaly o finančních prostředcích na úředníky, čímž se tito zaměstnanci stávají politicky a finančně závislí od libovůle zastupitelů, a nemohou nezávisle rozhodovat podle příslušných zákonů, přestože je jim jinými zákony uložena povinnost rozhodovat nezávisle. Toto je oklamaní veřejnosti.Tisíce úředníků je tímto způsobem politicky sešněrováno a fakticky nemohou rozhodovat nezávisle, ale politicky závisle od vůle či zvůle zastupitelů.

8).Novináři nepracují v ČR nezávisle, ale bojí se otevřeně, nezávisle publikovat. Je praktikována faktická cenzura obsahu zpráv určených ke zveřejnění.

Předem Vám děkuji za písemnou odpověď.

S pozdravem

Dr. M. Chovancová, LL.M.


Rozdělovník:vhodně


[Akt. známka: 1,40 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Dr. Marta Chovancová | Počet komentářů: 61 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.