phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 18. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

* Vláda chce spoluprácí s Microsoft ušetřit 500-700 milionů korun

Vydáno dne 26. 03. 2008 (3742 přečtení)

Západoevropské země pokutují firmu Microsoft nebývale vysokými pokutami, odstraňují její software z věřejnoprávních kanceláří a nahrazují jej stejně kvalitním kancelářským balíkem OpenOffice. Kancelářský balík Microsoft Office stojí v krabicové verzi cca 14.000 Kč a v OEM verzi cca 6.500 Kč

OpenOffice je na rozdíl od Microsoft Office zcela zdarma !!! To by byly ušetřené ne milióny, ale spíš možná miliardy !!!

Ministerstvo vnitra podepíše rámcovou smlouvu se softwarovou firmou Microsoft, která má státním úřadům na licenčních poplatcích ušetřit 500 až 700 milionů korun. Po zasedání vlády, která o podpisu dohody rozhodla, to ve středu uvedl premiér Mirek Topolánek.

"Je stanovena maximální cena a tím je dosaženo této úspory," uvedl premiér s tím, že uzavřením smlouvy nebudou jednotlivé rezorty nijak omezovány v podepisování vlastních smluv s jinými subjekty.

Tak toto se vládě a Topolánkovi tedy vůbec nepovedlo :-( Toto nepochopitelné rozhodnutí signalizuje podivné pozadí s korupčními prvky s naprostou neznalostí problematiky v současném světovém dění v oblasti software, zvláště v Evropské Unii :-(  Kdopak loboval v Česku za Microsoft a za kolik?

Na rozdíl od Microsoft Office kancelářský balík OpenOffice je kompletním balíkem kancelářských aplikací pro psaní textových dokumentů, výpočty s tabulkami, tvorbu prezentací, kreslení obrázků a práci s databázemi, generování dokumentů PDF atd. Funguje nejen pod Windows, ale i pod Linuxem, Mac OS X a dalšími systémy. Podporuje mezinárodně dohodnutý standardní formát ISO OpenDocument.

Microsoft  Office nepodporuje mezinárodně dohodnutý formát OpenDocument, ale záměrně vytváří závislost uživatelů na jeho vlastním formátu, který není kompatibilní absolutně s žádnou mezinárodní normou, čímž své zákazníky staví do role vazala!

Nemám tušení kolik licencí Microsoft Office musí být na všech státních úřadech, ale jistě několik ticíc, nejspíše desítky tisíc, možná stovky tisíc. Kdyby se Topolánkovi podařilo usmlouvat cenu jedné licence pod 2.000 Kč (o čemž pochybuji), pak nahrazením tohoto software od Microsoftu programem OpenOffice by Vláda a Topolánek a hlavně daňový poplatník ušetřil ne 500 ÷ 700  miliónů, ale daleko mnohem víc !!!


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 57 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.