phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 18. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  KvÄ›ten  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Z pera dopisovatelů

* Táborské farmářské trhy v neděli?

Vydáno dne 23. 03. 2011 (4835 přečtení)

Tvorba, úvahy, názory a básně Evy Clarové, učitelky z Tábora.

Ne všechny zprávy přicházející ze sdělovacích prostředků jsou špatné –mezi ty horší patří třeba že Šumavu nám ožírají dřevokazní brouci tak, že stromy padají jako sirky, ať už proto, že jsou tak rozkousané, nebo že jim k zemi pomáhají i různí Dr. Voštěpové –sobě samozřejmě k naplnění vlastní kapsy –taky že tam a tam, ten a ten vládní činitel, ať už nahoře či dole se nechal uplatit, či že jízdou autem v opilosti způsobil újmu na zdraví chodci a bez poskytnutí pomoci ujel, že zloději a zlodějíčci kradou nač přijdou a fuj!!! Mafiáni neváhají objednat i provést únos, dokonce i vraždu.

O co milejší a příjemnější je dozvědět se, kterak někdo druhému naopak rychlým a šikovným zásahem zachránil zdraví i život, případně majetek.

K těm potěšitelným novinkám patří v poslední době i to, že se i v našem kraji ujaly mlékomaty, kde si lidé mohou načepovat čerstvé nezávadné mléko–testy všech podle MFDnes (před časem) vyšly bez závad.

Z takového mléka lze získat lahodné kyselé a neméně lahodný tvaroh, což z mléka zakoupeného v řetězcích nikdo nedokáže.

V minulých dnech se objevují i zprávy, že se do našich měst vracejí trhy s čerstvou zeleninou, ovocem i sadbou, ale i mléčnými výrobky živočišnými, hlavně bez konzervantů a přímo od pěstitelů, lákavě vyhlížejí a přímo vybízejí k nákupu. Nejsou to jen první vlaštovky? Neodstraní je nějaký narychlo stvořený zákaz s výmluvou na unijní předpisy ?

Zemědělcům je třeba poděkovat a držet palce, (nám spotřebitelům též) ať se jim daří otevřít co nejvíc trhů a vypěstovat co nejvíc dobré zeleniny a ovoce a vyrobit hodně chutných živočišných surovin. Když se vezme v úvahu, že zboží našich sedláků neputuje ke spotřebiteli přes celou Evropu, někdy, žel, i z druhého konce světa –nutně postříkané všelijakými jedy, že jejich činnost spočívá i v údržbě a obnově krajiny, je třeba je pěkně pochválit.

Jen v našem městě to trvalo sice poněkud déle, než se objevila zpráva, že se budou též konat tak oblíbené farmářské trhy –ale mnohé hospodyňky litují, že naši páni rozhodli, že budou v neděli. Milí pantátové, vzali jste v úvahu, že neděle je od věků dnem klidu a odpočinku? Poradili jste se se svými paňmámami, či jste se s nimi dohodli, že nedělní oběd bude v pondělí? Berete v úvahu, že čerstvé suroviny by hospodyňky určitě rády nakoupily ve všední den –v pátek či sobotu?

Eva Clarová, Tábor[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Eva Clárová | Počet komentářů: 5436 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BiS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.