phpRS
NEŘEŠENÉ PODVODY EXEKUTORŮ na WWW.AKTUALNE.EU
Dnešní datum: 23. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Přihlášení

UĹživatelskĂŠ jmĂŠno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    

Kontakt
Ideologicko Politický Spam Spolek Portal
ISSN: CZ-23121949-0001
Kontaktní e-mail: bazmyslik@napismi.cz
Copyright: Robin Karel Hájek, 1949-2007 KunžakJindřichův Hradec ubytováníČeská Kanada chataRybníkRekreace chataStrmilovPenzion TelčČeská KanadaSamota chalupaLes chataApartmányPenzionyKunžak ubytování

Z pera dopisovatelů

* Táborské farmářské trhy v neděli?

Vydáno dne 23. 03. 2011 (4129 přečtení)

Tvorba, úvahy, názory a básně Evy Clarové, učitelky z Tábora.

Ne všechny zprávy přicházející ze sdělovacích prostředků jsou špatné –mezi ty horší patří třeba že Šumavu nám ožírají dřevokazní brouci tak, že stromy padají jako sirky, a už proto, že jsou tak rozkousané, nebo že jim k zemi pomáhají i různí Dr. Voštěpové –sobě samozřejmě k naplnění vlastní kapsy –taky že tam a tam, ten a ten vládní činitel, a už nahoře či dole se nechal uplatit, či že jízdou autem v opilosti způsobil újmu na zdraví chodci a bez poskytnutí pomoci ujel, že zloději a zlodějíčci kradou nač přijdou a fuj!!! Mafiáni neváhají objednat i provést únos, dokonce i vraždu.

O co milejší a příjemnější je dozvědět se, kterak někdo druhému naopak rychlým a šikovným zásahem zachránil zdraví i život, případně majetek.

K těm potěšitelným novinkám patří v poslední době i to, že se i v našem kraji ujaly mlékomaty, kde si lidé mohou načepovat čerstvé nezávadné mléko–testy všech podle MFDnes (před časem) vyšly bez závad.

Z takového mléka lze získat lahodné kyselé a neméně lahodný tvaroh, což z mléka zakoupeného v řetězcích nikdo nedokáže.

V minulých dnech se objevují i zprávy, že se do našich měst vracejí trhy s čerstvou zeleninou, ovocem i sadbou, ale i mléčnými výrobky živočišnými, hlavně bez konzervantů a přímo od pěstitelů, lákavě vyhlížejí a přímo vybízejí k nákupu. Nejsou to jen první vlaštovky? Neodstraní je nějaký narychlo stvořený zákaz s výmluvou na unijní předpisy ?

Zemědělcům je třeba poděkovat a držet palce, (nám spotřebitelům též) a se jim daří otevřít co nejvíc trhů a vypěstovat co nejvíc dobré zeleniny a ovoce a vyrobit hodně chutných živočišných surovin. Když se vezme v úvahu, že zboží našich sedláků neputuje ke spotřebiteli přes celou Evropu, někdy, žel, i z druhého konce světa –nutně postříkané všelijakými jedy, že jejich činnost spočívá i v údržbě a obnově krajiny, je třeba je pěkně pochválit.

Jen v našem městě to trvalo sice poněkud déle, než se objevila zpráva, že se budou též konat tak oblíbené farmářské trhy –ale mnohé hospodyňky litují, že naši páni rozhodli, že budou v neděli. Milí pantátové, vzali jste v úvahu, že neděle je od věků dnem klidu a odpočinku? Poradili jste se se svými paňmámami, či jste se s nimi dohodli, že nedělní oběd bude v pondělí? Berete v úvahu, že čerstvé suroviny by hospodyňky určitě rády nakoupily ve všední den –v pátek či sobotu?

Eva Clarová, Tábor[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Eva Clárová | Počet komentářů: 5419 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BiS ČTK

Horké novinky
19.08.2007: POZOR !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.Boží Dar

12.01.2007: POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

24.06.2004: Pravda o rodu Kinských, jak ji jinde v ČR nenapíší.
Necenzurovaná, nezmanipulovaná a ucelená fakta z historie i méně známé současnosti WEB Kinských

02.06.2004: Nová Mailing konference výboru občanů SV.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.